انجمن‌ علمی زمین‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی
همراه با فصلنامه تتیس
آمار و اطلاعات سایت
:: بازدید امروز: 389 بار
:: بازدید دیروز: 115 بار
:: بازدید کل: 334133 بار
:: تعداد بروز رسانی: 305 عدد
:: نسخه سایت: 2.0.1
:: ایجادشده در تاریخ: 94/05/25

عضویت در تارنما

جهت دریافت جدیدترین بروزرسانی‌ها می‌توانید به جمع ما در کانال تارنما در شبکه‌ی تلگرام بپیونید لینک عضویت:https://t.me/sbu_geology

h/Files/cd4286f91e2c74d5e2031b67e2e5b837.jpg

مخاطرات دریایی حوضه خزر بررسی میشود

مخاطرات دریایی حوضه‌ خزر بررسی می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به موجب تفاهم‌نامه علمی تحقیقاتی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و موسسه زمین‌شناسی بدون مرز روسیه، مخاطرات زمین‌شناختی حوضه خزر جنوبی  بررسی می‌شود.

بر اساس این گزارش، موسسه زمین‌شناسی بدون مرز (GWLL) روسیه، با نگرش نوین به اکتشافات لرزه‌­ای که با استفاده از فناوری‌های به‌روز و استانداردهای زیست محیطی گره خورده، به مطالعه ماهیت پوسته سخت شده زمین و بخش زیرین آن (گوشته فوقانی) و ضخامت رسوبات در بخش جنوبی حوضه کاسپین می‌پردازد.

به موجب این پروژه قرار است با تلفیق زلزله‌­های تاریخی، ویژگی‌­های سنجش از دور و سایزموتکتونیک ثبت شده دستگاهی و کنترل میدانی گسل‌­های فعال، شکل‌های مورفوتکتونیک دگرشکل شده و خطوط مهاجرت یا فرسایش ساحلی، نقشه مخاطرات جدیدی برای این حوضه تهیه شود.

بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، این پروژه در طی دوره سه ساله انجام خواهد شد.

 


آیدی ما در تلگرام: @sbu_geology

بررسی های زمین شناسی و معدنی منطقه لار و ممسنی انجام شد

رئیس مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب کشور خبر داد:

بررسی‌های زمین‌شناسی و معدنی منطقه لار و ممسنی انجام شد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور،  رئیس مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب کشور از پایان بررسی‌های زمین‌شناسی و معدنی شهرستان‌های لار و ممسنی خبر داد که این مطالعات منجر به معرفی مناطق امیدبخش و پتانسیل‌های این دو شهرستان شد.

به گفته طهمورث یوسفی، در راستای انجام وظائف حاکمیتی در زمینه تهیه اطلاعات پایه و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، مناطق امیدبخش معدنی شهرستان‌های ممسنی و لار به همت مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب کشور (شیراز) معرفی شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به سال اقتصاد مقاومتی و لزوم توجه به پتانسیل‌های بالقوه استان، 9 هزار و 500  کیلومترمربع از شهرستان‌های ممسنی و لار مورد بررسی، پیجوئی، پیمایش و نمونه‌برداری قرار گرفت.

رئیس مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب کشور بیان کرد: در این بررسی‌ها و پتانسیل‌یابی معدنی، بیش از 600 نمونه سنگ و خاک برداشت شد که بیش از 70 درصد آنها مورد بررسی‌های آزمایشگاهی و درصورت لزوم تست مکانیکی و تکنولوژی و بقیه مورد بررسی چینه‌ای قرار گرفت.

یوسفی گفت: پس از پیمایش و بازدید میدانی، بررسی نتایج آزمایشگاهی، تلفیق داده‌های موجود و تحلیل نتایج کارشناسی، مناطق امیدبخش معدنی به صورت موضوعی معرفی شدند.

وی درباره پتانسیل‌های معدنی این دو شهرستان اعلام کرد: سنگ‌های بوکسیتی- لاتریتی، سیلیس، دولومیت، مواد اولیه کربنات سدیم، خاک صنعتی، گوگرد،آهن، آهک صنعتی و هیدراته، سنگ ساختمانی و پودر سنگ، گچ و آهک ازجمله پتانسیل‌های این شهرستان‌ها هستند.

رئیس مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب کشور در پایان گفت:  در کنار معرفی ذخائر معدنی و گسترش آنها، اطلاعات تفصیلی این بررسی‌ها در قالب شناسنامه معدنی هر شهرستان تهیه شده و اطلس جامع پتانسیل‌های معدنی استان به‌روزرسانی می‌شود.

 


آیدی ما در تلگرام: @sbu_geology

سایت و کانال انجمن جزو 40 سایت و کانال برتر دانشجویی کشور

 تارنما و کانال اطلاع‌رسانی تلگرام انجمن علمی-دانشجویی زمین‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی، موفق به حضور در مرحله‌ی دوم "جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی" کشور شد.

تارنمای انجمن علمی-دانشجویی زمین‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی، توانست به 40 سایت و وبلاگ برتر این جشنواره راه پیدا کند. راه‌اندازی این سایت به مرداد سال 94 برمی‌گردد.
پیش از این انجمن دارای وبلاگ بود که از سال 94 به سایت ارتقا پیدا کرد. تاکنون بیش از 160 هزار بازدید از تارنما، صورت گرفته است.

کانال انجمن علمی-دانشجویی زمین‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی موفق به حضور در 40 کانال تلگرامی برتر جشنواره شد.
این کانال در مهرماه سال گذشته هم‌زمان با راه‌اندازی تارنمای انجمن جهت اطلاع‌رسانی بهتر از فعالیت‌های علمی انجمن علمی-دانشجویی زمین‌شناسی و دانشکده علوم زمین (گروه زمین‌شناسی) دانشگاه شهید بهشتی، ایجاد شد.

دانشگاه شهید بهشتی توانست در مرحله‌ی دوم، چهار کانال تلگرامی و چهار سایت و وبلاگ در بخش فضای مجازی، ثبت کند. که انجمن علمی-دانشجویی زمین‌شناسی در هر دو بخش حضور دارد.
 نتایج پایانی جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی، فروردین سال آینده پس از داوری مشخص خواهند شد.
بخش‌های مختلف انجمن در فضای مجازی را در لینک‌های زیر مشاهده کنید:
www.sbugeology.com
www.instagram.com/sbu_geology
sbu.geology@gmail.com
منبع:
https://t.me/titr10/171


آیدی ما در تلگرام: @sbu_geology

راهاندازی سامانه جامع نرمافزاری میکروفسیل برای نخستین بار در کشو

راه‌‌اندازی سامانه جامع نرم‌افزاری میکروفسیل برای نخستین بار در کشور

مدیرکل اداره زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال شرق خبر داد:

راه‌‌اندازی سامانه جامع نرم‌افزاری میکروفسیل برای نخستین بار در کشور

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مدیرکل اداره زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال شرق کشور از راه‌‌اندازی سامانه جامع نرم‌افزاری میکروفسیل با قابلیت جستجوی ردیف‌های مختلف اطلاعاتی برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: این سامانه به همت کارشناسان مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال‌شرق کشور طراحی و راه‌‌اندازی شده و از آغاز ماه سال جاری بارگزاری اطلاعات در این سامانه آغاز شده است.

دکتر جعفر طاهری، با بیان این‌که این برنامه به زبان C-Sharp و از مجموعه نرم‌افزارهای بانک اطلاعاتیserver SQL تهیه و عملیاتی شده، خاطرنشان کرد: از قابلیت‌های این نرم‌افزار امکان مدیریت سریع داده‌ها، تهیه خروجی قابل بارگذاری روی سامانه‌های GIS، تهیه عکس از میکروفسیل‌های مختلف تهیه گزارش‌های مدیریتی مختلف و مقایسه‌های منطقه‌ای و موضوعی است و افزون بر این دارای خدمات آموزشی و پژوهشی به متخصصان علوم‌زمین است.

وی خاطرنشان کرد: همزمان و در حاشیه بارگزاری اطلاعات این سامانه، آرشیو فیزیکی با ظرفیت 4هزار پلاک فسیل‌شناسی نیز در نظر گرفته شده که کار دسترسی به مستندات را تسهیل می‌کندیادآور می‌شود، نتایج این برنامه کاربردی در سی و پنجمین گردهمایی علوم‌زمین در قالب مقاله ارائه شد.

منبع: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور

ادامه‌ی مطلب...

آیدی ما در تلگرام: @sbu_geology

تبریک سال 1396

فرا رسیدن سال 1396 شمسی را خدمت کاربران و همراهان کانال انجمن علمی-دانشجویی زمین‌شناسی دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی تبریک عرض می‌کنیم و موفقیت‌های علمی بیشتری را در سال جدید برایتان آرزومندیم.
ممنون از همراهی شما در سالی که گذشت.
 انجمن علمی-دانشجویی زمین‌شناسی دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی


آیدی ما در تلگرام: @sbu_geology

انواع دایناسورها

types of dinosaurs8 انواع دایناسورها

 بسیاری معتقدند دایناسورها 65 میلیون سال پیش در اثر اصابت یک شهاب سنگ به زمین منقرض شدند، اما حقیقت این است که این حیوانات عجیب تا 700 هزار سال بعد از این واقعه روی کره زمین زندگی می کردند.در این نوشته که از سایت تلگراف ترجمه شده، بعضی از حقایق جالب در مورد دایناسورها را بیان می کنیم.

ادامه‌ی مطلب...

آیدی ما در تلگرام: @sbu_geology

استخدام زمین شناس کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا

برچسب‌ها: استخدام زمین شناسی، زمین شناسی، کار در معدن برای زمین شناسی| پیدا کردن شغل زمین شناسی|شغل برای زمین شناس| آگهی معتبر زمین شناسی| آگهی مهندسی معدن|آگهی مهندسی آب|آگهی استخدام خانم زمین شناسی| آگهی استخدام خانم منشی زمین شناسی| استخدام زمین شناسی| کار برای زمین شناسی| دریافت آگهی های کار زمین شناسی| آگهی استخدام زمین شناسی اقتصادی| آگهی استخدام زمین شناسی در ارتش| آگهی استخدام زمین شناس آب| آگهی استخدام زمین شناسی پترولوژی| آگهی استخدام زمین شناسی رسوب شناسی| آگهی استخدام زمین شناسی مهندسی معدن| آگهی استخدام زمین شناسی مهندسی مکانیک خاک| آگهی استخدام معتبر زمین شناسی چینه و فسیل| آگهی استخدام زمین شناسی تکتونیک| آگهی استخدام جواهرآلات|آگهی استخدام کار در تلگرام| استخدام دانشجوی زمین شناسی| استخدام زمین شناس خانم| استخدام زمین شناسی دانش اموخته| استخدام زمین شناسی بیکار| استخدام زمین شناسی با سابقه کار| استخدام زمین شناسی دانشجو| استخدام پاره وقتی دانشجوی زمین شناسی| کار و اگهی زمین شناسی| کار برای داشنجویان زمین شناسی| آگهی کار در معدن| آگهی کار در سازمان زمین شناسی| آگهی زمین شناسی نفت| استخدام زمین شناس نفت| آگهی استخدام برای دانشجویان زمین شناسی| تبلیغ کار برای زمین شناسی| سایت تبلیغ استخدام زمین شناسی| معرفی سایت جهت تبلیع کار| معرفی کانال برای کار زمین شناسی| معرفی کانال تلگرام کاریابی زمین شناسی

انجمن علمی-دانشجویی زمین‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی در جهت برطرف کردن نیازهای شغلی دانش آموختگان و دانشجویان اقدام به نشر آگهی‌های استخدام معتبر زمین‌شناسی زده است. جهت دریافت تازه‌ترین استخدام‌های زمین‌شناسی لطفا به کانال ما در تلگرام مراجعه کنید. آگهی‌های نشر شده توسط مدیران شرکت‌ها به ما رسیده است و ما صرفا معرفی کننده هستیم و مسئولیت دیگری در این قبال نداریم.

کانال تلگرام ما: @sbugeologoy

جهت دریافت، پس از ورود به کانال در قسمت جستجو #استخدام رو سرچ کنید.

در صورتی که مدیر شرکت‌ یا سازمانی هستید و به دنبال استخدام متخصص زمین‌شناسی با مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستید، انجمن علمی-دانشجویی زمین‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی بهترین محل جهت درج آگهی شما به صورت کاملا رایگان است. جهت مکاتبه با ایمیل زیر در ارتباط باشید:

khchebagh@yahoo.com


آیدی ما در تلگرام: @sbu_geology

درگذشت دکتر فرامرز طوطی

  انجمن علمی-دانشجویی زمین‌شناسی دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی، درگذشت نابهنگام « دکتر فرامرز طوطی» را به خانواده محترم، اساتید و دانشجویان تسلیت عرض می‌کند.

https://rtis2.ut.ac.ir/media/?path=personnel_images/21762.jpg&f_name=image

آیدی ما در تلگرام: @sbu_geology

دانلود شماره ی 21 فصلنامه زمین شناسی تتیس

شماره‌ی 21 فصلنامه زمین‌شناسی تتیس، جلد زمستان 1395 با کیفیت‌های مختلف و سیستم عامل‌های مختلف آماده دانلود می‌باشد. در این شماره مباحث مختلف علمی چاپ شده است. جهت دریافت نسخه‌ی چاپی (رنگی) به دفتر انجمن علمی-دانشجویی زمین‌شناسی مراجعه کنید. توجه داشته باشید که تعداد نسخه‌ها محدود می‌باشد.

 


 

نسخه‌های pdf

با کیفیت

کیفیت پایین

 


 

نسخه‌ی PC
لینک دانلود

 


 


نسخه‌ی موبایل
لینک دانلود app (متناسب با  APP version flipbook)
لینک دانلود موبایل (متناسب با iPad, iPhone, iPod, Android devices, tablets and other mobile phones)

 توضیحات تکمیل جهت استفاده از فایل‌های موبایل:
فایل‌هایی پیوست شده به صورت فشرده هستند، جهت استفاده لطفا فایل را از حالت فشرده خارج کنید و از فایل مورد نظر استفاده کنید.
مطالب مرتبط:

دانلود شماره‌های پیشین فصلنامه زمین‌شناسی تتیس

 


آیدی ما در تلگرام: @sbu_geology

گزارش تصویری فیلد ایران مرکزی ورودی 93 دانشگاه شهید بهشتی

فیلد چهار روزه‌ی زمین‌شناسی درس زمین‌شناسی ایران روز دوشنبه 95/12/14 به سمت قم-یزد-نائین برگزار شد. در این سفر علمی دکتر سعید علیرضایی (عضو هیئت علمی دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی)، دکتر جمشید حسن‌زاده (انستیتو پاسادنا کالیفرنیا)، دانشجویان زمین‌شناسی اقتصادی و آب‌شناسی و پترولوژی به همراه دانشجویان کارشناسی ورودی 93 حضور داشتند.

در این سفر پس از پایان بازدیدهای علمی در شهر یزد دانشجویان با فرهنگ و آثار باستانی شهر آشنا شدند. گزارش علمی این بازدید در فروردین ماه 1396 در همین تارنما قابل دریافت خواهد بود.

تصاویر: علی قاسمی، پیام بوداقی، بابک ریسمانی، مینا آذری‌فر، جواد توانای‌راد

بازدید ایران مرکزی، فیلدهای زمین شناسی، آشنایی بارشته ی زمینشناسی، تصاویر زمین شناسی، بازدید از شهر یزد، دانشجویان در شهر یزد، زمین شناسی دانشگاه شهید بهشتی

ادامه‌ی مطلب...

آیدی ما در تلگرام: @sbu_geology

طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز